Як я і обіцяв, в цьому сезоні почнеться обговорювання експлуатації літій-залізо-фосфатних акумуляторів.
Але перше, що необхідно для їх експлуатації - зарядний пристрій. Адже як акумулятор без зарядки ?
Сьогодні я розповім як занедорого (або дешево) самому зробити такий зарядний пристрій. Тобто мінімум деталей - максимум ефективності.
Зарядку з якими параметрами збирати ? Все залежить від того, яку ємність акумулятора використовувати. При умові мого комплекту, середня ємність, що потрібна для його живлення протягом години складає 4 А/Г. Тобто, якщо не брати з собою сонячні панелі, або погода буде хмарною, насолодитися ефіром в повній мірі і не висадити акумулятор в нуль, ємність буде складати від 30 до 50 А/Г (це для LiFePO4). У випадку використання свинцевих акумуляторів це відповідно 60-100 А/Г (особливість експлуатації даного типу акумуляторів). Але вага літієвого 50 А/Г акумулятора складає біля 5 кг, а свинцевого 100 А/Г - 26.2 кг. Відчуйте різницю.
Напруга для зарядки літієвого акумулятора повинна складати від 14.4 до 14.6 Вольта. Струм відповідно має дорівнювати від 0.1 до 0.2 ємності акумулятора. Тобто для 30 А/Г це 6 Ампер, для 50 А/Г - 10 Ампер.
Прикинемо на око, які компоненти нам потрібно вибрати для збирання зарядного пристрою. Напруга для зарядки, що знімається з вторинної обмотки трансформатора складає 17-20 Вольт. Навантаження складає 6-10 Ампер. В такому випадку рецепт приготування:
Вхідні компоненти вибираєте на свій смак, але вони повинні задовільняти наступним умовам:
1. Візьміть трансформатор з вихідною напругою 17 - 20 Вольт та струмом вторинної обмотки від 6 до 10 ампер.
2. До нього приєднайте діодний міст, щоб міг витримати 50 Вольт і 20 Ампер. Можна і більше, тобто тут кашу маслом не зіпсуєш.
3. Підпаяйте до виходу діодного мосту електролітичний конденсатор або декілька паралельно, щоб сумарна ємність була 20 000 мкФ на напругу 50 Вольт. Так само і щодо ємності. Можна ємність збільшити і до 30 000 мкФ.
Замість цих трьох інгредієнтів можна використати готовий блок живлення з вихідною напругою від 15 до 20 Вольт і струмом навантаження від 6 до 10 Ампер. Ніхто ж не забороняє. Просто в багатьох аматорів завалялися старі компоненти, яким можна дати друге життя.
4. ОБОВ'ЯЗКОВО САМЕ ТАКИЙ ІНГРЕДІЄНТ, ІНАКШЕ ЗІПСУЄТЕ ВЕСЬ РЕЦЕПТ. Плата DC-DC понижаючого перетворювача СС CV TC43200. В Україні її можна віднайти як QS-2405CCBD-12A CV CC.
Виглядає він так.
5. Вольтметр та амперметр для контролю зарядки.
Схема зарядного пристрою буде така.
Комментариев нет:
Отправить комментарий