вторник, 7 апреля 2020 г.

Станція відслідковування літаків в реальному часі. Замовлення обладнання.

Напевне назва звучить досить інтригуюче. Ну що ж. Сьогодні я розповім про те, як відслідковувати літаки в реальному часі - займемося радарспоттінгом. В цьому нам допоможе технологія ADS-B Automatic Dependent Surveillance - Broadcast  (Автоматичне залежне спостереження - радіомовне).

Це технологічне вирішення проблеми безпеки та гнучкості керуванням повітрянним рухом. Адже воно визначає координати літака, транслює висоту, швидкість, рейс та інш. параметри як в наземні центри диспетчерам так і іншим літакам, що знаходяться в небі. Тобто і диспетчера і навколишні літаки знають своє реальне взаємне розташування. Але і ми теж можемо спостерігати за цим процесом в реальному часі.

Для цього нам потрібна антенна, sdr приймач, та комп'ютер. Антенна повинна приймати частоту 1090 МГц. На цій частоті працює ця система. Приймач можна взяти з дешевих 8-бітних (RTL-SDR підійде без проблем). Комп'ютер може бути любим або на Windows, або на Linux. Якщо комп'ютер вже є (а він 100 % у Вас є), залишається лише антена та приймач.

Антену можна зробити самому, або придбати спеціалізовану. До неї добре б було підключити гарної якості кабель, адже частота досить висока і на поганих кабелях буде досить високе затухання. І приймач. В приймачі знаходиться вбудований фільтр, що дозволяє якісніше приймати цей сигнал.

Зрозуміло, що варіантів антени та кабелю маса. Я показав найкращий. Далі Вам вирішувати.

Але є чудова альтернатива цьому всьому. Існують сервіси по відслідковуванню літаків в реальному часі. Найбільш відомі це FlightAwareFlightradar24 та RadarBox. Вони зацікавленні в розширенні покриття своїх примачів. RadarBox - хоче за це добрих грошей. FlightAware та FlightRadar24 безкоштовно надають свої приймачі для розташування у Вас. Щоправда це їх власність, але ми будемо акуратно ставитися до чужої власності. І цим можна скористатись. В решті всім виходить добре. Їм добре, бо в них розширилася зона покриття і цим підвищилася безпека польотів, нам добре, бо ми нічого за це не заплатили. Єдине що від нас вимагають це встановлення обладнання протягом тижня після отримання посилки, безперервний інтернет та світло. Щодо інтернету - то пакети там невеликі. Максимум потрібної швидкості - 1 кбіт/сек. Проблем не має бути з любим підключенням. Щодо споживання електроенергії - 4 Вати за годину. В місяць це Вам обійдеться в 3 кіловати що при нинішніх цінах гривень шість.
  
А тепер я розповім про те, як я замовив собі обладнання від FlightAware. Чому саме від цього сервісу ? Причин дві. Перше - покриття в моїй місцевості немає. Це безумовний плюс щодо позитивного розгляду заявки. Друге - реалізація приймача на базі Raspberry PI.

Зараз я наскільки можливо ретельно опишу весь процес замовлення і отримання. Можливо хтось захоче повторити шлях і стати членом великої команди радарспоттерів. Скажу наперед. Процедура зайняла місяць.


Заходимо на сайт FlightAware. В головному меню вибираємо ADS-B FkightFeeder ADS-B Receiver


Відкриється вікно, в якому потрібно натиснути Request FlightFeeder


Після натискання кнопки, потрібно буде прочитати що це таке і з чим його їдять ;-) .


Прочитавши все це можна переходити до першого пункту. Вказати де буде розташований приймач.


Натиснувши Confirm Location, підтверджуємо своє розташування на карті. 


Для підтвердження тиснемо Confirm. Переходимо до другого пункту. Там потрібно ввести ім'я, прізвище та електронну адресу.

В третьому пункті зададуть трохи запитань, на  які потрібно відповісти, вибравши один із варіантів.
1. Де буде стояти антенна ? В хаті чи надворі ?
2. Небо в місці розташування закрите чи чисте ?
3. Антена буде стояти на даху, у вікні, чи ніде ?
4. Чи ви маєте підключення до інтернету по дротовій мережі ?
5. Чи ви маєте з'єднання по WiFi ?
6. Чи завжди є інтернет ?
7. Чи завжди є світло в розетці ?
8. Чи є можливість безперервної роботи пристрою в режимі 24/7/365 ?

В четвертому потрібно пояснити причину, чому я хочу покласти це обладнання в себе ? Я пояснив що покриття в мене відсутнє і я готовий надати поміч.

Також потрібно підтвердити що розумію, обладнання не моє і належить не мені. Я не маю права модифікувати апаратне та програмне забезпечення. Зобов'язуюся протягом тижня після отримання посилки встановити та запустити приймач, інакше його повернути назад на вказану адресу. Якщо все влаштовує, то тиснемо Submit.


З'явиться повідомлення про те, що заявка на розгляді.

На електронну пошту прийде лист з ссилкою для реєсьтації на сайті. По ній потрібно натиснути.


Вводимо ім'я, прізвище, бажане ім'я коритсувача та пароль.


Видасть повідомлення, що обліковий запис створено. Перейдіть до керування ним. Потрібно натиснути Manage account.


Треба довнести свої дані. Дату народження, часовий пояс, відображення дистанцій і т. інш.



 
Статус обробки можна подивитись на сторінці замовлення приймача.


Перший етап пройдено. Якщо заявку підтвердять, то буде запитана адреса встановлення, адреса доставки посилки, місце встановлення, фото місцевості, де буде розташована антена і буде задано декілька додаткових питань.






На питання - ставте всі галки. В шостому пункті потрібно вазати розмір футболки, що прийде Вам в подарунок. Далі тиснете Submit і переходите до перевірки номера мобільного телефону. На телефон у вигляді sms прийде повідомлення, яке потрібно буде ввести в поле validation code. Також буде доступно редагування адреси, куди має доставитися посилка та адреса, де буде встановлено обладнання. Якщо потрібно, любу адресу можна змінити.


  Чудово. Заявка повністю оформлена і очікує на розгляд.


Всі коридори бюрократії пройдені.

Нарешті з'явився статус доставки.


Залишилося лише дочекатись, встановити і запустити, але це вже в іншій статті.

73! de UT2YR


     

Комментариев нет:

Отправить комментарий