"Скільки мов ти знаєш - стільки разів ти людина" зазначив відомий німецький філософ Гете.
Сьогодні я спробую здолати мовні бар'єри.
Ідея виглядає наступним чином (видумав її не я, але саме я буду її реалізовувати). Вона дуже проста. Аудіосигнал з приймача подаємо на мікрофонний вхід компа, далі він попадає на вхід Гугл перекладачу. Перекладач відображає текст на зрозумілій нам мові.
Але ми ж не прості хлопаки. Реалізація буде з пестощами та любощами.
Як визначити мову? Плюс мінус хто вухом розуміє яка мова звучить - вибирає в перекладачі мову і насолоджується перекладом в сусідньому вікні. Якщо незрозуміло що за мова - шукаємо в базах або на форумах присвячених SWL що за станція та на якій мові транслює передачу на даній частоті та на даний час. Вибираємо в перекладачі цю мову і насолоджуємося перекладом в сусідньому вікні.
Думаю що ні для кого з читачів цього блогу не буде важко приєднати вихід аналогового приймача до мікрофонного входу компа, запустити Google Chrome і набрати чарівне https://translate.google.com/
Інша справа зліпити такий варіант: SDR приймач з програми видає звуковий потік. Далі він розгалужується. Один потік йде на динаміки/колонки/навушники, а другий на Гугл перекладач. Відбувається повний екстаз. Споглядання спектру (додатково можна фільтра та примочки поганяти), аудіювання, розуміння про що йде мова, насолода радіопередачею. Все як в дорослих.
Тобто план на сьогодні такий:
- Робимо програмний розгалужувач.
- Чіпляємо до нього SDR з програмою
- Чіпляємо до розгалужувача Хром з перекладачем.
На десерт запустимо інший браузер (наприклад Firefox) в якому буде працювати KiwiSDR. Ним будемо приймати станцію. Через розгалужувач з'єднаємо з Хромом, який буде перекладати про що йде мова в передачі.
Малюнок приблизно буде ось такий
Тобто до виходу Line 1 приєднані два входи Speakers та Line2. Тут трохи забіжу наперед. Буде створено два аудіокабеля, Line 1 -> Speakers та Line 1 -> Line2. Це як взяти дві пари дротів, на одному кінці їх з'єднати паралельно (Line1) а другі кінці приєднати кожен до свого пристрою (Speakers та Chrome).
Далі, якщо не зрозуміли, обов'язково зрозумієте і все стане на місця.
В якості програмного розгалужувача буде використана програма Virtual Audio Cable. Програма платна. Для домашніх користувачів вона коштує 30 доларів США. Зайшовши на сторінку скачування програми скачайте її собі на комп'ютер, або можете скачати звідси.
Розпакуйте архів, та запустіть встановлення програми від адміністратора. Це важливо. Для 32 бітних систем запустіть setup.exe для 64 бітних систем запустіть setup64.exe
Процес встановлення не є важкий, але я все одно опишу все в максимальних подробицях. Так буде менше ймовірність десь помилитися. Відкриється вікно журналу встановлення програми і програма запитає чи таки її встановити. Натисніть Так.
Прочитайте ліцензію, або не читайте й одразу тисніть I accept.
В наступному вікні відмітьте опцію I am an advanced user, give me additional options. Далі натисніть Install.
По закінченню інсталяції програма запитає чи потрібно відкрити налаштування звукових пристроїв.
Я натискав Так і в якості пристрою відтворювання по замовчуванню вибирав Line1. Тому що Line1 якраз і є тим пристроєм, звідки буде братися аудіо для подальшої обробки. Програма повідомить про те що відбулася її вдала інсталяція. Натисніть ОК.
Далі натисніть Пуск, виберіть VAC Control panel та запустіть в режимі адміністратора. Потрібно саме від адміністратора.
Біля напису Cables виберіть скільки вам потрібно кабелів і натисніть Set. В нашому випадку потрібно вибрати цифру 2. Створиться два потрібних нам кабеля. Більше ніяких налаштувань тут не потрібно робити. Закрийте це вікно.
Настав час запустити SDRSharp. В меню Audio в Output виберіть Line1 (Virtual Audio Cable). Ось це і є наш вихід аудіо, який ми будемо виводити на колонки/ навушники та Гугл перекладач.
Тепер налаштуємо Google Chrome для того, щоб він зміг перетворити аудіо в текст і потім його перекласти.
Для цього запустіть Google Chrome та відкрийте його налаштування.
Виберіть пункт Конфіденційність та безпека.
Далі виберіть Мікрофон
У випадному списку виберіть Line2.
Майже все готово.
Тепер, в SDRSharp налаштуйтеся на якусь AM радіостанцію. На фото вище я налаштувався на 1493 КГц. Ця станція досить потужно проходить в мене і вдень і вночі. При цьому звука в колонках не буде. Це нормально. Його зараз потрібно буде "прокинути" кабелем.
Він "прокидується" з допомогою програми, що входить в комплект Virtual Audio Cable. Вона називається Audio Repeater (MME). В меню пуск виберіть її. Зараз не має значення від кого її запускати.
В неї досить простий вигляд. В полі Wave in виберіть Line1 (Virtual Audio Cable). Це я вказав звідки буде братися звук. SDRSharp "видає" його на Line1. Ми звідти його забираємо та перенаправляємо у Wave out. Тут потрібно вибрати Speakers.
Тепер натисніть Start. Якщо все вірно зроблено, з колонок буде чутно що зараз транслює радіомовна станція.
Далі "прокинемо" звук в Google Chrome. Ще раз запустіть Audio Repeater. Тепер в системі буде працювати одночасно дві копії цієї програми. В полі Wave in виберіть Line1 (Virtual Audio Cable). Це я вказав звідки буде братися звук. SDRSharp "видає" його на Line1. Ми звідти його забираємо та перенаправляємо у Wave out. Тут потрібно вибрати Line2.
Тепер натисніть Start. На робочому столі повинно відображатися дві копії і це буде виглядати приблизно ось так.
Запустіть Google Chrome. В адресній строці наберіть translate.google.com та натисніть Enter.
Далі виберіть мову на якій ведеться передача. В кінці статті я покажу як знайти на якій мові ведеться трансляція, якщо ви не знаєте на якій саме. В моєму випадку трансляція велася румунською.
В лівому нижньому кутку вікна натисніть на піктограму мікрофона.
При першому запуску натисніть Дозволити під час відвідування сайту
Насолоджуємося результатом. В лівому вікні відображається результат перетворення аудіо в текст. В правому - переклад на українську. (Не забудьте її вибрати).
Тепер потрібно зробити так, щоб Firefox вихід звуку "видавав" на Line1. Для цього в системі знайдіть таке: "Параметри гучності програми та вибраних пристроїв" (завдання з зіркою, або двома).
Маю надію що не втомив вас дуже.
До зустрічі !
73 ! de UT2YR
Комментариев нет:
Отправить комментарий