среда, 28 апреля 2021 г.

Шиєм, шиєм, прошиваєм Baofeng DM1801

Останнім часом аматори досить активно купують Baofeng DM1801. На перший погляд ніби нічого такого в ній немає. Приймач на RDA чипі (згадуємо UV-5R), заводське меню просто ніяке, можна сказати, що це ще одне непорозуміння з'явилося на ринку. Насправді - ні.  Після всього, що буде тут далі написано, можу сказати що ця модель є оптимальним вибором за критеріями ціна / якість / можливості / простота налаштування / отриманий кайф.

Все почалося з того, що її мені подарували. Відверто кажучи, я не знав що особливо з нею робити, адже в мене на той час вже була цифрова болтушка і більше потреби в них не було. Але ж цікаво що це за радіо, хто що з ним виробляє, нарешті як вона влаштована схемотехнічно, та й на фото плат теж хотів поглядіти. Полазив я інтернетом, покопався по форумах і зрозумів наскільки мудрими виявилися ті люди, що мені її подарували. Вони знали, що я хотів давно покрутити в руках Radioditty GD-77. Маю надію що більшість читачів пам'ятає, що для неї була випущена альтернативна прошивка де було купа всіляких смаколиків для аматора. Так ось. Це і є GD-77, лише з іншою назвою і прошивкою.

Тобто, модифікувавши її, я буду мати аналог, цифру - DMR Tier 2, хотспот, подвійний прийом, режим VFO, зручне коригування контактів та параметрів станції без під'єднання її до комп'ютера. 

Про характеристики, думаю, немає потреби розповідати. Їх можна прочитати чуть що не на кожному заборі. Краще я розповім як її перешити на альтернативну прошивку і що після цього з нею робити. 

Одразу потрібно придумати щось із кабелем програмування. Кабель тут своєрідний. Хто колись може прошивав TYT MD-380, MD UV-380 той пам'ятає що кабель уявляв собою набір дротів, що з'єднували USB з гарнітурним роз'ємом радіостанції. Ніяких в ньому не було перетворювачів USB-UART. Все вбудовано було в саму радіостанцію. Тут пішли подібним чином.

Кабелю в продажі я не знайшов. Тут варіантів два: або ліпити свій, згідно схеми розпайки, або модифікувати кабель програмування від MD-380. Я розповім про обидва варіанти. Вони не є складними. Кожен може з цим справитися. Повірте. 

Варіант 1. Ліпимо свій кабель.


Маю надію, що всі впізнали звичайний USB кабель (лише з одного кінця ). Я його взяв з комп'ютерної миші, припаяв на другий кінець згідно схеми два джеки (один діаметром 3.5 мм., другий 2.5 мм. ) і все чудово працює.

Варіант 2. Естетичний.

У цьому випадку береться оригінальний кабель програмування для моделей TYT MD-380, MD UV-380


і трохи модифікується. 

Для модифікації роз'єднайте дві половинки кришки і перепаяйте два дроти місцями. Дріт, той, що припаяний до другого контакту, перепаяйте на третій, а третій на другий.

На фото розібраний шнур до перепайки.


Трохи крупніше і без нижньої кришки корпусу.


  
А тепер після перепайки.


Як видно - нічого абсолютного складного немає. Продзвоніть чи перепаяли вірно згідно схеми з першого варіанту. Якщо все гаразд (а так і має бути з першого разу), зберіть його до купи.

Настав час встановити програму та драйвера. Програма універсальна. З її допомогою можна буде перешити радіостанцію на альтернативну прошивку та редагувати кодплаг. Скачайте OpenGD77CPSInstaller.
 

 Перед тим, як натиснути Finish, залишіть галку в чекбоксі Install OpenGd77 Comm port driver. 

 
З'явиться вікно процесу встановлення лрайверів.


Далі з'явиться вікно з повідомленням. Потрібно нажати Yes. 

 
ШИЄМ, ШИЄМ, ПРОШИВАЄМ АЛЬТЕРНАТИВНУ ПРОШИВКУ 

Під'єднуємо до радіостанції один кінець нашого шнура, а потім інший кінець до USB порта комп'ютера, який виготовили / модифікували недавно.
 
В меню виберіть Extras -> Firmware loader


Вкажіть шлях до файлу прошивки і натисніть Open. Звісно, прошивка вже має бути скачана.


Далі з'явиться вікно, яке каже що програма готова прошити радіо.      

  
Тепер зажимаємо кнопки < >, що знаходяться з лівого боку радіостанції під кнопкою PTT і не відпускаючи їх, вмикаємо радіо.
 
Тепер потрібно натиснути Upload firmware to GD-77. Якщо вискочить такий напис
 
 
Тоді вихід один - скористатися DM1801_FirmwareLoader


 Після запуску відкриється таке вікно.


Тиснемо Select file and upload. Відкриється вікно, де потрібно вибрати тип файлу SGL і натиснути Open.

 
Почнеться процес прошивки.


В кінці з'явиться повідомлення Firmware update complete. Please reboot.

 
Даруйте, трохи невдало знімок екрану зробив.
 
Відразу скажу, що зміна прошивки не змінює кодплаг (налаштування станції).
 
Тепер настав час спробувати прочитати, які налаштування в ній записані. Тицяємо мишею у піктограму радіостанції з жовтою стрілкою.
 

Програма запитає чи справді ви хочете прочитати налаштування. Тисніть Yes. Почнеться зчитування налаштувань.

По закінченню зчитування натисніть Ok.

 

Кодплаг зчитався. На фото видно в самом верху мій кличний.


Щоправда, цей приклад може виглядати не дуже коректно, адже цей кодплаг вже  був зашитий в радіо. Маєте мене зрозуміти, що перед написанням як це зробити, я мушу перевірити все це на собі.

Тепер мерщій редагувати кодплаг і пацювати в DMR розмовних групах.

На даний момент першоджерела альтернативних прошивок і програм вже недоступні. Так як моделей багато, то я все виклав в цей великий архів. Ви там все для себе знайдете.

Останні  прошивки знаходяться тут.  

UPD: Лавочку на GitHub прикрили. Причиною стало юридичне непорозуміння. Саму останню  версію робочої програми, стабільні прошивки станом на 03.04.2021 р. можете скачати звідси. В архіві повні гілки розробки прошивок та програм. Шукайте все там і знайдете.


 До зустрічі ! 

73 ! de UT2YR

       

Комментариев нет:

Отправить комментарий